Trzecie miejsce wśród uczestników konkursu na impresję filmową „Przyroda źródłem wiedzy i osobistych przeżyć” przyznano Kamili Płazie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żupawie. która przygotowała filmik „Las-magiczne miejsce”
Kamila w filmiku „Las – magiczne miejsce” przedstawiła różne „oblicza” lasu i jego otoczenia. Emocjonalny komentarz uczennicy jest cennym uzupełnieniem ciekawego materiału ilustracyjnego. Uniwersalne potraktowanie tematyki umożliwiło zwrócenie naszej uwagi na walory przyrodnicze oraz znaczenie lasu w przyrodzie i życiu człowieka. Z filmu dowiadujemy się o produkcji tlenu, o wykorzystaniu drewna w celach gospodarczych. Kamila nie przechodzi obojętnie wobec zaśmiecenia, zwracając uwagę na zagrożenia z tego wynikające.
Można jednoznacznie stwierdzić, że Kamila włożyła wiele serca w przygotowanie swojej pracy. Pokazała nam wydeptane przez bobry ścieżki i spiętrzony przez nie strumień. O jej determinacji w realizacji projektu świadczy choćby to, że z bliska możemy obejrzeć wejście do nory lisa. I tutaj taka uwaga kierowana nie tylko do Kamili – nie ryzykujcie i w przyszłości unikajcie tego typu miejsc.
Gratulujemy Kamili i zachęcamy do udziału w podobnych konkursach.