13 czerwca 2023 odbył się już po raz 37 Festiwal Piosenki Ekologicznej. Światowy Dzień Ochrony Środowiska był okazją do propagowania piękna przyrody i tym samym sposobem edukowania młodego pokolenia. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród uczniów szkół , w których działają SK LOP.

            Na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowało się ponad 70 wykonawców – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy byli oceniani w następujących kategoriach – kategoria I – uczniowie klas I –IV, kategoria II – uczniowie klas V – VIII i kategoria III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

            Prowadzący, Piotr Chmiel prezentował młodych artystów oraz pomagał w rozładowaniu stresu przed występem.

            Uczestników festiwalu oceniała komisja konkursowa w składzie : Grażyna Sudół – członek ZO LOP – przewodnicząca, Agnieszka Mroczka – instruktor teatralny TDK, Katarzyna Dereń  – muzyk TDK, Jan Serafin – członek LOP. Nagrody, które otrzymali młodzi wykonawcy zostały ufundowane przez Urzędy Miast – Tarnobrzeg i Stalowa Wola, Parafię Kościoła Chrystusa Króla w Tarnobrzegu oraz Starostwo Powiatu Tarnobrzeskiego.

            Festiwal zakończył występ uczennic klasy II Szkoły Podstawowej w Grębowie, zatańczyły piękny układ choreograficzny do muzyki zespołu Abba i Shakiry, za który otrzymały ogromne brawa i aplauz.

            Nagrody wręczał prezes ZO LOP w Tarnobrzegu Zbigniew Golec oraz przewodnicząca komisji konkursowej Grażyna Sudół.