Po przerwie spowodowanej pandemią powrócił w jeszcze lepszym wydaniu-  Konkurs Poezji i Piosenki Ekologicznej, który odbył się 28 października 2021 roku.

W konkursie udział wzięło  9szkół oraz placówek opiekuńczo- wychowawczych: Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu,  Zespół Szkół Specjalnych w Stalowej Woli, Zespół Szkół Specjalnych im. Unicef w Rzeszowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczyw Leżajsku, Dom Dziecka w Łoniowie, Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, Szkoła Podstawowa w Grębowie Filia w  Zapoledniku,Powiatowy  Zespół  Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu  oraz gospodarze  Szkolny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grębowie.    

Głównym celem konkursu było  rozbudzanie świadomości ekologicznej  dzieci i młodzieży, rozwijanie aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony, uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody, kształtowanie wrażliwości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za najbliższe środowisko

Skład jury tworzyli:  Alina Wójcik – przedstawiciel Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu,  Lidia Jurek – przedstawiciel Urzędu Gminy w Grębowie i pasjonatka śpiewu,  Konrad Paradiuk – przedstawiciel GCK w Grębowie.

Przepiękną atmosferę konkursu tworzyły ponadto pomysłowe dekoracje z jesiennymi liśćmi i dyniami w tle. Najważniejsze wrażenia z przebiegu konkursu to łzy wzruszenia, emocje wywołane przepięknymi wykonaniami utworów poetyckich i wokalnych oraz przesłania płynące z wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ( książki o tematyce ekologicznej oraz sprzęt sportowy).

Przebieg konkursu uatrakcyjnił występ wokalny  Lidii Jurek oraz Konrada Paradiuka.

Organizacja konkursu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz WFOŚ i GW w Rzeszowie.