ROZŚPIEWANI EKOLODZY!

Dbałość o czyste środowisko, to jedno z pierwszoplanowych zadań działającej od lat Ligi Ochrony Przyrody. Wśród rozlicznych inicjatyw i przedsięwzięć czynionych w trosce o piękno i przyrodniczą zasobność Ziemi, jest też organizowany corocznie Konkurs Piosenki Ekologicznej.

         W naszym powiecie tarnobrzeskim ma on już swoją bogatą tradycję, ponieważ w bieżącym roku odbyła się już XXXIII   jego edycja. 5 czerwca na finał tej imprezy do Tarnobrzeskiego Domu Kultury zjechali przedstawiciele szkół z całego regionu, młodzi wykonawcy wraz z opiekunami. Przygotowania do imprezy trwały od kilku miesięcy. Dzięki temu Konkurs Piosenki Ekologicznej stał na bardzo wysokim poziomie. Zaprezentowany repertuar był świetnie dobrany. Piosenki, często autorskie, poruszały problemy współczesnej ekologii, wzywały do troski i dbałość o cenny skarb, jakim jest dla wszystkich czysta i piękna Ziemia, ochrona ginących gatunków roślin i zwierząt.

          Wykonawcy występowali w 4 kategoriach wiekowych i byli oceniani przez profesjonalne Jury oraz nagradzani brawami przez widownię. Impreza dostarczyła wielu wzruszeń zarówno wykonawcom jak i widowni. Na koniec uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali nagrody i sadzonki drzew i krzewów ufundowane przez Urząd Miasta Stalowa Wola, Urząd Miasta Tarnobrzeg oraz Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg.